نام کاربري:    کلمه عبور:     
عضويت  |  پرسش و پاسخ  |  جستجو | برترین ها  |  لیست تشکرها  |  ورود
دریافت جدیدترین نسخه phpBB فارسی - فارسی ساز phpBB 3.0.12
کتاب راهنمای جامع تصویری phpBB فارسی به زبان خیلی ساده

پرتال  \  صفحه اصلي  \  هاستينگ مقصد  \  ثبت دامنه  \  فروشگاه مقصد  \  پروژه phpbb فارسی  \  جستجو  \  پرسش و پاسخ
  مشاهده پست هاي بدون جواب  /  نمايش مبحث هاي فعال  /  مشاهده پست هاي جديد  /  نمايش پست هاي شما  /  مشاهده پست های خوانده نشده

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانین

هوای ابری جهان و محاسابت ابری - ایران خبری نیست !

+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
پستارسال شده در: سه شنبه 22 تیر 1388, 02:30 
آفلاين
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 اسفند 1385, 18:38
تشکر کرده: 1732 بار
اعتبار خوشنامی: 1098
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا

Microsoft SQL Azure
چند وقتی هست که در ارتباط با محاسبات ابری خبرهای زیادی پخش میشه وچند وقت یکبار بعضی ها رو می‌خونم (بسته به جذابیت عنوان خبر) تا اینکهامروز با دیدن یک عنوان خبر کل هوای اطرافم ابری ابری شد !!! عنوان خبراین بود : Microsoft SQL Services is now Microsoft SQL Azure

همونطور که حتما متوجه داستان شدید با این خبر دیگه نمیشه براحتی ازکنار محاسبات ابری گذشت. تا بحال با توجه به نوع معادلات بازار نرم افزارایران کاملا بعید می دونستم که جایی برای محاسبات ابری در ایران باشه ،اما رفته رفته اخبار خیلی جالب تر شدن مثلا مایکروسافت صرفا یک سیستم عاملبرای دنیای برنامه نویسی ایجاد میکنه (Windows Azure) که در کنار سایربرنامه های محاسبات ابری قرار بگیره، از اون طرف گوگل بصورت وحشتناکی رویاین محاسبات ابری سرمایه گذاری کرده ( برای مثال gmail – google doc وبرنامه های مشابه ) ‌حتی قراره سریعا یک سیستم عامل بر همین اساس ایجادکنه (Google Chrome OS) که خیلی قضیه رو جدی تر می کنه.
نکته دیگه اینکه با توجه به اینکه معادلات بازار برنامه های ایران دارهبه سمت فروش بر مبنا تعداد کاربر پیش میره ( مثلا برنامه با ۱۰ کاربر یا۵۰ کاربر یا کاربر نامحدود ) و اینکه مشتری ها ا همه امکانات ربنامهاستفاده نمیکنن و همیشه تمایل به هزینه کمتر دارن. و از اونجا که مهمترینمشتری برنامه های ایرانی دولت هست و دولت همیشه در پی کم کردن هزینه هاشهمیشه این امید رو داشت که در ۵ یا ۱۰ سالهآینده این موج امروز محاسباتابری به ایران برسه. گرچه خود برنامه نویس ها مطمئنا زودتر متوجه این موجخواهند شد. چون با توجه به متن خبر فوق دیگه از SQL Services خبری نیست واون تبدیل میشه به SQL Azure.
این تغییر نام ممکن است در ابتدای امر ( بخصوص در نسخه اول ) صرفاتغییرات بنیادی ایجاد نکند، اما مسلما از دید وسیع مایکروسافت از آیندهنکته های زیادی را بیان می کند. در حالی که مایکروسافت و سایر غول هایتولید نرم افزار جهان در تولید برنامه های محاسبات ابری گوی سبقت را ازهمدیگر می ربایند، در ایران ما شرکت ها بر سر تغییر بنامه های فاکس پرو بهنسخه visual basic و یا غیره بحث و جدل می کنند. به همین دلیل هوای ایرنرا در هیچ شرایطی ابری نمی بینم و از ۱۰ سال آینده که این موج وارد ایرانمی شود هراسانم. فکر می کنم که برای ما هوا واقعا پس است.
به نظر شما این محاسبات ابری چقدر می تواند بر روند تولید نرم افزاردرایران و حتی خود بازار نرم افزار تاثیر گذر باشد؟ آیا برای محاسبات ابریجایگاهی قایل هستید؟

کد:
منبع : http://hajloo.wordpress.com/2009/07/12/microsoft-sql-services-is-now-microsoft-sql-azure/

مشخصات YIM WWW

از این پست Asef یک کاربر تشکر کرده است : keyvan.a
  محبوبیت: 2.04%

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

علايق : تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 07:28 
آفلاين
عضو فعال
عضو فعال
نماد کاربر
تاريخ عضويت: شنبه 24 فروردین 1387, 18:59
تشکر کرده: 73 بار
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
آصف خان تو این وضعی که فکر کنم 40% مردم اینترنتشون مثل مال منه که یه صفحه رو 5 دقیقه طول میکشه باز کنه و اینکه حالا حالاها این وضع درست شدنی نیست،میشه گفت محاسبات ابری اصلا تو ایران تاثیری نمیذاره مگر اینکه ده سال بعد وضع اینترنت درست شده باشه.آخه میدونی فکر نکنم ADSL هم بتونه به این قضیه کمک بکنه.چون(به نظر من)محاسبات ابری سرعتی در حد 2 مگابیت میخواد.با توجه به اینکه در هر لحظه تمام اطلاعاتی که برای پردازش لازمه باید در چند کامپوتر پخش یشه که فکر نکنم کم باشن.خلاصه مثل همیشه در فناوری اطلاعات ایران هنوز کلی کار داره.متأسفانه

مشخصات

ربات تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 10:42 
آفلاين
نماد کاربر
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا
نقل قول:
40% مردم اینترنتشون مثل مال منه که یه صفحه رو 5 دقیقه طول میکشه باز کنه

در حقیقت فط 48% ایرانی ها با اینترنت آشنایی لازم را دارند که از همین 48% فقط 12% به اینترنت بالای 128kb دسترسی دارند.
نقل قول:
فکر نکنم ADSL هم بتونه به این قضیه کمک بکنه

دقیقا. اینترنت جهان عموما بر حسب MB است نه kb !
نقل قول:
محاسبات ابری سرعتی در حد 2 مگابیت میخواد
و یک اتصال امن، بدون قطعی یا *. با این وضع ایران که حتی SMS هم قطع می کنند ...
ضمن این که شما دیگر نخواهید توانست از نسخه های قفل شکسته نرم افزار ها استفاده کنید

به همین دلیله شخصا مخالف محاسبات ابریم

مشخصات YIM WWW

ربات تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 13:35 
آفلاين
عضو فعال
عضو فعال
نماد کاربر
بی اعتبار
نه خیر آصف خان

شما باید مخالف استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته باشید
به این دلیل که *،که ما همه میگیم ازش پیروی میکنیم،اینطور حکم میکنه
و باید موافق محاسبات ابری باشید چون به خیلی از تحقیقات و هزار جور کار دیگه کمک میکنه

مشخصات

ربات تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 14:52 
آفلاين
نماد کاربر
رطب خورده را کی کند منع رطب !
فقط وقتی به خودم اجازه این کار را می دهم که :

1. ویندوز Orginal با لایسنس معتبر خریده باشم
2. برای کارهای دفتری از Office اصل و لایسنس معتبر خریداری شده (نه از سرکوچه  CD  خوشگل قاب دار چاپ شده بخرم فکر کنم اصله ! )
3. از WinRaR اصل و خریداری شده استفاده کنم.
4. کلا هر نرم افزاری که استفاده کردم را پولش را بدهم یا مقررات این که ایران حق ندارد استفاده کندشان را رعایت کنم !
5. همچنین مال خری را کنار بگذارم ! چون کلا خرید کتاب ها، مجلات، بسته های مواد غذایی و ... که توسط نرم افزار های کرک شده (دزدی) تهیه شده اند مال خری است

و ...

این ها دلایلی است که نمی توانم چنین ادعای کذبی بکنم و بگم من حامی محاسبات ابری هستم.

ضمنم این که دوست ندارم هروقت سازنده نرم افزار دوست نداشت من نتوانم از نرم افزارش استفاده کنم یا هر کاری دوست داشت و هر تصمیمی خواست برای من بگیرد.

من مخالف ابری شدن رایانه ها هستم. چون تهدیدی برا امنیت و آزادی فردی است.

مشخصات YIM WWW

ربات تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 20:53 
آفلاين
عضو فعال
عضو فعال
نماد کاربر
بی اعتبار
خب آصف خان درسته که گوشت خوک حرامه ولی اگه تو غذلیی برای خوردن نداشته باشی اشکالی نداره که گوشت خوک بخوری(آقایان مجتهد اگه غلطه بگید).خب یعنی اینکه ما اگه تو این شرایط گیرافتادیم و گوشت خوک خوردیم بگیم دیگه مسلمان نیستیم؟
آصف خان به نظر میاد خیلی متوجه محاسبات ابری نشدید.تا اونجایی که من فهمیدم محسابات ابری این نیست که کامپیوتر ها همینجوری به هم وصل بشن.قضیه اینه که نرم افزارهایی نوشته بشه که بتونن منابع(CPU,RAMو...)آنلاین رو هم در اختیار بگیرن.پس اگه فتوشاپی که رو کامپیوترت نصب میکنی به اجازه سراغ اطلاعات شخصیت میره،فتوشاپ ابری هم همین کار رو میکنه.گرچه نمیشه رد کرد که این یه راه جدید برای سوءاستفاده هم هست ولی باید گفت این   همون قضیه چاقو خواهد بود که باید مواظب بود دست کی داده میشه
در ضمن با اینکه نمیشه گفت حق با سازنده نرم افزاره اما به قول خود ما ایرانیا مالشه اختیارشو داره دلیل نمیشه ما ازش بدزدیمش.(برای اینکه بدانید چرا خودم میدزدم به خط اول مراجعه کنید)

مشخصات

ربات تبليغات

پستارسال شده در: سه شنبه 23 تیر 1388, 23:03 
آفلاين
نماد کاربر
خوب بحث همون چاقوست که گفتید.ببینید برای درک ضعف ها و مشکلات محاسبات ابری باید درک صحیحی از این مورد داشته باشدی. وقتی شما پیرو محاسابات ابری هستید :

1. باید همیشه به شبکه وصل باشید
2. باید مجوز استفاده داشته باشید
3.باید از منابع مشترک یکسان استفاده کنید.

منظور از امنیت صرفا امنیتی که شما فکر می کنید نیست. مثلا ما تو ایران امنیت ارتباطی نداریم. چه از نظر کنترل بر ارتباطات که ظاهر در مجلس تصویب شده حتی شنود بلامانع است، چه از نظر امنیت تداوم اتصال (اینترنت قطع نشه)
از طرف دیگه ایران تحریمه و اکثر تولید کنندگان نرم افزار که امریکایی هستند این تحریم را بر ایران اعمال می کنند (مثلا سعی کنی chrome را دانلود کنید متوجه میشید)
بحث دیگه انعطاف پذیریه. در حالت لوکال شما می تونید ریسورس های نرم افزار را سفارشی کنید. مثلا برای Office فونت نستعلیق نصب و استفاده کنید و ... در حالت ابری همه اینا اشتراکی میشه. یعنی Customize کردن به حداقل می رسه.
فرض کنید یک باگ در نرم افزار ابری وجود داشته باشد و یک هکر آن را کشف کند. در همین زمان مثلا 2 میلیون کاربر هم زمان از این نرم افزار استفاده کنند...نیاز به توضیح هست که چی میشه ؟!
و ...

برای همینه که میگم محاسابت ابری فقط حربه ای هست برای سلب آزادی کاربر و کنترل بیشتر بر آن.

این ها فقط برخی جنبه های منفی این طرح هستند. مطمئنا مزایایی هم دارد اما به چه قیمت ؟

اما در مورد شما :

نقل قول:
درسته که گوشت خوک حرامه ولی اگه تو غذلیی برای خوردن نداشته باشی اشکالی نداره که گوشت خوک بخوری(آقایان مجتهد اگه غلطه بگید)
خوب بهتره بحثو فلسفی نکنیم ! از طرف دیگه خیلی از برنامه های پولی معادل رایگان یا حتی OpenSource دارند ولی ما ...

نقل قول:
در ضمن با اینکه نمیشه گفت حق با سازنده نرم افزاره اما به قول خود ما ایرانیا مالشه اختیارشو داره دلیل نمیشه ما ازش بدزدیمش.(برای اینکه بدانید چرا خودم میدزدم به خط اول مراجعه کنید)
موافقم.دزدی در هر شرایطی از کارهای مذموم هست. در * هم حق الناس تعریف شده نه حق المسلم.

جایی خوانده بودم حتی امام حسین هم در شب عاشورا گفته بود : سخن حق من در شما نفوذ نمی کند چون به حرام خواری عدات کره اید.

بگذریم...زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد...

مشخصات YIM WWW

ربات تبليغات

پستارسال شده در: پنج شنبه 25 تیر 1388, 20:22 
آفلاين
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 10:52
تشکر کرده: 141 بار
بی اعتبار
نظرات درباره كپي رايت خيلي متفاوت است. من كمي درباره نظر شرع * راجع به كپي رايت گشتم و به مقاله جالبي رسيدم:
پژوهشي فقهي در باب مالكيت فكري و معنوي (حق كپي‌رايت)
http://www.ido.ir/a.aspx?a=1385023101

در كل من با خواندن مقاله و كمي تفكر و بررسي وضعيت، با رعايت كپي رايت نرم افزارها و محصولات داخلي به طور كامل و رعايت كپي رايت نرم افزارها و محصولات خارجي در حد توانم موافق هستم. (اين يك فتوا نيست!)
مثلاً چند نرم افزار از قبيل:
مديريت كپي و تكثير: BurnAware Free
مديريت دانلود: Free Download Manager
مرورگر: Mozilla Firefox
فشرده سازي: 7zip
حذف و نصب برنامه: Revo Uninstaller
يك ديكشنري معتبر ايراني!
و... . اين نرم افزارها جايگرين هاي خوبي هستند. (شما هم آنها را امتحان كنيد)
در هنگام دانلود نرم افزار هم اگر پولي بود يا دانلود نمي كنم و يا trial استفاده مي كنم. (مگر اينكه خيلي ضروري باشد)
اما جايگزين كردن ويندوز xp با لينوكس و خريد مجموعه آفيس، ويژوال استديو يا فتوشاپ در توانم نيست اما اگر بتوانم علاقه دارم كه بخرم تا آنكه كرك شده آنها را استفاده كنم. (جايگزين چنين نرم افزارهايي، در حد نصف يا ثلث يا ربع توان آنها كه رايگان و كاربردي باشد، تا به حال نديدم!)

در مجموع چيز زيادي از مزاياي محاسبات ابري در اين مبحث دستگيرم نشد. چه مزايايي دارد؟ لطفاً بيشتر توضيح دهيد.

مشخصات

از این پست mohammad177 یک کاربر تشکر کرده است : Asef

ربات تبليغات

پستارسال شده در: جمعه 25 تیر 1388, 00:19 
آفلاين
نماد کاربر
موافقم. این هم بد نیست (نرم افزارهای رایگان): viewtopic.php?p=16173#p16173

مشخصات YIM WWW

از این پست Asef یک کاربر تشکر کرده است : mohammad177

ربات تبليغات

+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  
 تاپیک های مشابه 
هارد من مدل WD Elements 1042 در my Camputer بالا نمیاد یعنی اصلا آیکونش در my camputer نیست؟؟

in Windows

هارد من مدل WD Elements 1042 در my Camputer بالا نمیاد یعنی اصلا آیکونش در my camputer نیست؟؟

in Windows

افتتاح و معرفی برترین و به روزترین پایگاه دمو و دانلود قالب های فارسی phpBB در ایران

in معرفی قالب ها

تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

تعداد پست ها:  9 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: ArmanSoftware
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  

امروز جمعه 29 فروردین 1393, 05:06

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

بر پایه phpBB فارسی | با افتخار به قدرت phpBB
Style by کیوان علوی | keyvan alavi
پشتیبانی شده توسط ایرانسرور
قالب phpBB | محافظت از سایت مقابل هکرها | Host | بکاپ | Backup
phpBB SEO
.