نام کاربري:    کلمه عبور:     
عضويت  |  پرسش و پاسخ  |  جستجو | برترین ها  |  لیست تشکرها  |  ورود
دریافت جدیدترین نسخه phpBB فارسی - فارسی ساز phpBB 3.0.12
کتاب راهنمای جامع تصویری phpBB فارسی به زبان خیلی ساده

  پرتال  \  صفحه اصلي  \  هاستينگ مقصد  \  ثبت دامنه  \  فروشگاه مقصد  \  پروژه phpbb فارسی  \  جستجو  \  پرسش و پاسخ
  مشاهده پست هاي بدون جواب  /  نمايش مبحث هاي فعال  /  مشاهده پست هاي جديد  /  نمايش پست هاي شما  /  مشاهده پست های خوانده نشده

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانینسركيسه كردن اينترنتي »، رقيب جديد تجارت الكترونيكي


+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:38 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
«سركيسه كردن اينترنتي »، رقيب جديد تجارت الكترونيكي

روي اينترنت «آن لاين »شده بود و مي خواست كمي گپ بزند، يكي از دوستانش روي «مسنجر» بالا آمد و گفت :« پول به دستت رسيد؟»

او اول با تعجب به صفحه مانيتور نگاه كرد، بعد نيشخندي زد و براي دوستش اين جمله را تايپ كرد: «دوباره سرت شلوغه ، PM  اشتباهي براي من فرستادي ؟» پاسخ دوستش اين بود:«نه بابا، فقط تويي ، پول را فرداي همان شبي كه از من خواستي برات به شماره حسابي كه گفته بودي واريز كردم».

او سپس با تعجب پرسيد:«چي مي گي كدوم پول ؟ كدوم شب ؟ كدوم شماره حساب ؟»اما يكدفعه متوجه موضوع شد: او «هك شده بود».

اعتمادهاي اينترنتي زمينه هاي سركيسه كردن برخي از كاربران از طريق اينترنت را فراهم كرده است.

به دنبال هك كردن «شناسه » يا ( ID  ) كاربران ، فرد هكر با گفت وگو با دوستان اين كاربر و ارائه شماره حساب‌هايي، درخواست مبالغي به عنوان قرض كرده بود.

«عليرضا مشك فروش »مدير يك شركت فعال اينترنتي در اصفهان در گفت وگو باايرنا با اشاره به انواع ديگر « سركيسه كردن اينترنتي » گفت : در برخي ازموارد هكرها، ID  و آدرس پست الكترونيكي فعال كاربران را قفل كرده و رمز آن را عوض مي كنند.

وي افزود: در اين موارد صاحب اصلي ID  مجبور به واريز مبلغي پول به شماره حساب بانكي يا صندوق پستي شخص هكر براي باز پس گرفتن ID  خود شده است.

مشك فروش ادامه داد: در برخي موارد ديگر،شخص « هكر» به كاربران هك شده ،پيشنهاد مي دهد كه اگر به يادگيري نحوه كار هكرها علاقه دارند با آنها تماس گرفته و با پرداخت شهريه ، جديدترين و قويترين روشهاي هك را بياموزند.

وي در مورد هكرها گفت : در مجموع هكرها به سه دسته كلي « كلاه سفيده»، «كلاه مشكي ه» و «كلاه قرمزه» تقسيم مي‌شوند.

اين كارشناس اينترنتي توضيح داد:« كلاه سفيده» هكرهاي مثبت هستند، اماكلاه مشكي‌ها هكرهاي خطرناكي هستند و باعث آزار و اذيت كاربران ، مديران سايتها و مراكز خدمات دهنده اينترنت مي‌شوند.

وي «كلاه قرمزه»را «بسيار خطرناك » معرفي كرد به طوريكه مي توانند فعاليت سيستم‌هاي اطلاعاتي و امنيتي بزرگ را مختل كنند.

«مشك فروش» در مورد هكرهاي ايراني گفت : در ايران در زمان حاضر بيشتر دودسته اول وجود دارند كه كلاه مشكي ها خود به دو صورت فعاليت مي‌كنند.

وي ادامه داد:در حالت اول كه بيشتر شامل فارغ التحصيلان سطوح بالاي علمي وهكرهاي حرفه يي مي شود، هكرها خود به برنامه نويسي به منظور پيداكردن ضعف‌هاي امنيتي پرداخته و در حالت دوم هكرهاي غيرحرفه‌اي از انواع نرم افزارهاي هك موجود در بازار و سايتهاي اينترنتي از جمله “TROHAN” و ”SNIFFER”   استفاده مي‌كنند.

وي اظهار داشت : اكثر هكرهاي ايراني، جوانان ، فارغ التحصيلان يا دانشجويان مستعدي هستند كه به دليل نداشتن شغل مناسب،علم و استعداد خود را در زمينه هك به كار مي‌برند و حتي از اين طريق به امرار معاش مي‌پردازند.

مشك فروش گفت :ضعف قانوني در جرائم اينترنتي و اجرا نشدن قانون «كپي رايت »در كشور و مشكلات اقتصادي زمينه‌اي براي هكرپروري و تقويت هكرها شده است.

« كيوان طباطبايي » از كارشناسان امنيتي اينترنت با اشاره به نحوه هك كردن گفت:در مرحله اول هكر به شناسايي و كسب اطلاعات در مورد شكار خود پرداخته كه شامل مهندسي اجتماعي (سوء استفاده از عدم دقت كاربران براي حفظ اسرار خود)و WHOIS  (سرويسي كه اطلاعات شخصي به ثبت رسيده در اينترنت را به دست مي‌آورد) مي‌باشد.

وي ادامه داد: درمراحل بعدي هكر به برنامه ريزي براي دريافت اطلاعات موردنظر خود با استفاده از برنامه هاي موجود و شكستن رمزهاي ورود اقدام مي‌كند.

طباطبايي در مورد« كلاه مشكي ه» گفت : اين هكرها به « آدم بدها » تعبير مي‌شوند زيرا به روش‌هاي مختلف مانند استفاده از اطلاعات سيستم‌ها، استفاده ازخطوط تلفن براي تماس رايگان ، اختلال در فعاليت سيستم‌ها، اخاذي از كاربران توسط ربودن اطلاعات شخصي و محرمانه آنها و يا سرقت اطلاعات شركت‌هاي رقيب به نيات خود مي‌رسند.

وي تاكيد كرد: فعاليت هكرها تبديل به نوعي تجارت و كسب و كار جديد اينترنتي شده است.

«محم د رضا نيكخواه » يك فعال در امور اينترنت ضمن اشاره به انواع ديگري ازتجارت جديد گفت : هكرها با هك كردن آدرس اينترنتي ( DOMAIN  ) و فضاي ( HOST  )سايت‌ها از صاحبان اصلي آنها هزينه‌هاي گزافي بابت آزاد كردن سايت‌هاي هك شده دريافت مي‌كنند.

وي ادامه داد: آدرس اينترنتي براي دارنده آن بسيار با ارزش است واگر يك هكر بتواند آن را دراختيار خود بگيرد بازگرداندن آن امري بسيار مشكل است وهكر مي‌تواند هر محتوايي را داخل سايت قرار دهد.

وي افزود: در روش ديگري كه اين روزها در كشور رواج يافته است هكرها بااستفاده از برنامه هاي SUBSEVEN  و TROJAN  به حافظه كامپيوتر كاربر دسترسي پيدا كرده و اطلاعات شخصي و محرمانه او از جمله عكس هاي شخصي را به سرقت برده و سپس از كاربر، حق السكوت خواسته و زورگيري مي‌كنند.

نيكخواه يكي از دلايل اساسي رواج هك در ايران را عدم آشنايي كامل كاربران با موارد امنيتي اينترنت دانست كه ريشه در عدم اطلاع رساني رسانه‌هاي جمعي كشور دارد.

نيكخواه دراشاره به موارد امنيتي كه كاربران به هنگام استفاده از اينترنت بايد رعايت كنند، گفت : كاربران بايد نرم افزارهاي ضد ويروس و ضدهك خود رابه فاصله هاي زماني مشخصي به روز كنند،در محيط‌هاي چت به هركسي اعتماد نكنند. و هر فايل و يا ايميل ناشناسي را روي كامپيوتر خود باز نكنند.

وي افزود: كاربران رمز ID  و ايميل خود را ترجيحا در هر كامپيوتري به خصوص در«كافي نت ه» وارد نكنند و اگر وارد كردند سپس به تعويض آن بپردازند. و حتي الامكان از انتخاب يك رمز براي چند ID  پرهيز كنند.

نيكخواه تاكيد كرد: كاربران به هنگام ايجاد يك ايميل جديد، به دقت به سووالات جواب دهند و پاسخ‌ها را يادداشت نمايند تا در زمان هك شدن بتوانند. رمز خود را از طريق وارد كردن اطلاعات صحيح اوليه پيدا كنند.

« محب علي دياني » ، كارشناس خبري، نيز به نوع ديگري از اخاذي اينترنتي اشاره كرد.

وي گفت : در برخي از موارد هكرها با كسب اطلاعات شخصي پست هاي الكترونيكي كاربران و ارسال پيام‌هاي اغواكننده به اخاذي از آنان مي‌پردازند.

دياني افزود: داستان‌هايي شبيه اين كه يك ميليونر يا ميلياردر در فلان مكان جغرافيايي در فلان سانحه هوايي يا زميني كشته شده و هيچ وارثي ندارد و مي شود با كمي تلاش به عنوان وارث اين شخص ، مالك تمام دارايي آن فرد ثروتمند شد از جمله داستان‌هاي شناخته شده اين افراد است. اين كارشناس خبري افزود: در برخي موارد اخاذان اينترنتي از كاربراني كه اين گونه داستان‌ها را باور كرده اند، خواسته اند براي مقدمات كار آدرس‌ها،اطلاعات دقيق ، يا مبالغي را ارسال كنند.

«حسنعلي ولي » معاونت آگاهي فرماندهي انتظامي استان اصفهان ضمن تاييدموارد ذكر شده در زمينه افزايش آمار هك و سوء استفاده‌هاي مالي از طريق اينترنت در كشور گفت : تاكنون قوانين جزايي و مدني براي رسيدگي به اين موارد در ايران تبيين نشده است.

وي افزود: با ايجاد دولت الكترونيكي و بخصوص بانك‌هاي الكترونيكي احتمال افزايش اين ناهنجاري‌ها بسيار زياد است و بايد هرچه زودتر مسوولان قضايي به تدوين قوانين پيش گيرنده بپردازند.

وي خاطر نشان كرد: در زمان حاضر كميته رسيدگي به جرائم خاص و رايانه‌اي‌ به شكايات مردم در اين رابطه با استفاده از مجراهاي قانوني موجود رسيدگي مي كند،چنانكه تاكنون نيز موارد محدودي تحت عنوان «ايجاد مزاحمت » ي« اخاذي »اينترنتي پيگيري شده است.


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:38 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
كارت  اعتباري تازه اي كه تنها با صداي صاحبش كار  مي‌كند

كارت اعتباري جديدي كه تراشه كار گذاشته شده در آن تنها پس از شنيدن و تاييد يك رمز عبور مخصوص با صداي صاحب كارت ؛ اجازه استفاده از كارت را صادر  مي‌كند؛ پيشرفت مهمي‌در جهت مقابله با سو استفاده از كارتهاي اعتباري به شمار  مي‌آيد.

يك نمونه اوليه از اين كارتهاي جديد كه به وسيله مهندسان شركت بيپكارت در كاليفرنيا ساخته شده ؛ نخستين تلاش در جهت جاي دادن يك تراشه الكترونيك ؛ همراه با باتري و ميكروفن و بلندگو در درون يك كارت اعتباري عادي است.

اين نمونه اوليه هنوز براي ارائه به بازار تكميل  نشده زيرا هرچند طول و عرض كارتي كه براي آزمايش مورد استفاده قرار گرفت به اندازه كارت هاي عادي است ؛ ولي ضخامت آن سه برابر اين كارتهاست  اما شركت سازنده فناوري جديد در صدد است با استفاده از تراشه‌هاي كوچكتر محصول نهايي را در درون كارت هاي  متعارف جاي دهد.

نمونه قبلي اين نوع سيستم شناسايي كه به وسيله شركت بيپكارت ساخته شده بود فاقد ميكروفن بود و تنها به بلندگويي مجهز بود كه  مي‌توانست  يك رمز صدادار مخصوص را از طريق ميكروفن يك كامپيوتر متصل به شبكه  اينترنت ؛ به يك شركت مخصوص خدمات كارتهاي اعتباري ارسال كند و به اين ترتيب اجازه استفاده از كارت را دريافت نمايد.

هرچند اين فناوري قديمي‌تا اندازه ‌ اي مي‌توانست از سو ء استفاده از كارت ‌ هاي اعتباري جلوگيري كند اما قادر نبود كاملا مانع از اين امر شود در حالي كه فناوري جديد كه متكي به صداي خود صاحب كارت است  مي‌تواند چنين كند.

در كارتهاي جديد علاوه بر رمز عبور متكي به صداي صاحب كارت  از رمز صدادار مخصوص خود كارت كه بايد به وسيله اينترنت ارسال شود  نيز استفاده شده تا ضريب ايمني كارت بالاتر برود.

سيستم‌هاي  ساده تشخيص صدا هم اكنون در تلفن‌هاي  همراه مورد استفاده قرار دارد و از آنها  مي‌توان براي شماره‌گيري  بهره گرفت؛ اما چالشي كه پيش روي شركت سازنده كارت هاي  تازه قرار دارد آن است كه مجموعه پيچيده اي از يك مدار الكترونيك مخصوص تشخيص صدا به همراه ميكروفن و بلندگو را در درون يك كارت كوچك جاي دهد و كل مدار را با استفاده از  باتري مينياتوري كه داخل كارت جاي دارد تغذيه نمايد.

مدار الكترونيك به منظور بالا بردن عمر باتري ؛ به گونه اي تنظيم شده كه تنها در زماني كه كارت مورد استفاده قرار  مي‌گيرد باتري به كار مي‌افتد.

در بالاي كارت تكمه كوچكي تعبيه شده كه با فشار دادن آن پيام «لطفا شمار ه رمز خود را بگو ييد » از كارت شنيده مي‌شود.

اگر مدار تشخيص  صدايي كه درون كارت تعبيه شده صداي صاحب كارت را تاييد كرد آنگاه رمز صدا دار مخصوصي كه به شكل يك بوق يا طنين خاص موسيقي است پخش  مي‌كند.

اين صدا از طريق ميكروفن دستگاه مخصوص استفاده از كارت اعتباري براي شركت صادركننده  كارت ارسال  مي‌شود و اجازه انجام عمليات بانكي صادر مي‌گردد.

شركت بيپكارت در نظر دارد سيستم تازه را به گونه اي تكميل كند كه باتري درون كارت بتواند تا مدت دو سال و براي ده نوبت استفاده در هر  روز دوام بياورد.

پس از انقضاي اين مدت مي‌بايد كارت قديمي‌را با كارت جديدي كه باتري درون آن نو است تعويض كرد؛ اما مساله طول عمر  باتري اين نوع كارتها تنها مشكل در تكميل سيستم جديد نيست.

باتري‌ها در عين حال  مي‌بايد از خاصيت انعطاف پذيري و نيز تحمل فشار و ضربه برخوردار باشند.

   به اين جهت شركت بيپكارت به اين نتيجه رسيده  كه مناسب‌ترين مكان براي جا دادن باتري يكي از گوشه هاي كارت است كه از ديگر نقاط كارت كمتر در معرض خم شدن يا آسيب ديدن قرار دارند.

   به نوشته هفته‌نامه علمي‌ نيو ساينتيست متخصصان رايانه معتقدند كه فناوري جديد با استقبال مصرف كنندگان  و شركت‌هاي  فروشنده كارت‌هاي  اعتباري روبرو مي‌شود و سهولت استفاده از آن در مكان‌هاي گوناگون و  حتي در كافي‌نت‌ها و يا از طريق تلفن امكان بهره گيري  فراگير و  گسترده از آن را فراهم مي‌آورد.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:40 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
اينترنت براي كپي كاران ناامن مي شود
نرم‌افزاري براي شكار سارقان ادبي

با گسترش ورود يك نرم‌افزار ضد«سرقت ادبي» از دنياي آكادميك به جهان تجارت، انتظار مي‌رود نسخه دزدان كمتر وسوسه‌ شوند كه به آثار مكتوب ديگران دستبرد بزنند.

ساليان سال استادان كالج‌ها و دانشگاه‌ها كوشيده‌اند ابزارهايي نرم‌افزاري طراحي كنند تا اطمينان يابند مقالات دانشجويانشان اصيل و بكر است. اكنون تعداد فزاينده‌اي از روزنامه‌ها، شركت‌هاي حقوقي و ساير كاسب‌كاران از ابزارهاي «غربيل داده» جهت چك كردن ميلياردها سند ديجيتال و كشف سريع متن‌هاي مشابه طي چند ثانيه بهره مي‌گيرند. برخلاف «گوگل» و ساير موتورهاي جست‌وجوگر كه عين كليد واژه‌هاي تايپ شده را مي‌يابند، يك نرم‌افزار پيشرفته يابنده سرقت ادبي نظير iParadigms  از تمام سند ( document  ) يك «اثر انگشت» ديجيتال به وجود مي‌آورد و آن را با متون موجود در اينترنت يا ساير منابع از جمله بانك‌هاي اطلاعاتي دانشگاه‌ها و رسانه‌ها مطابقت مي‌دهد. حتي شوراي امنيت سازمان ملل به مدد اين شيوه شروع به صيانت از اعتبار خود كرده و از پاييز گذشته با كمك فناوريiParadigms  اصالت گزارش‌هاي محققان و نويسندگان آزادكار خود را ارزيابي مي‌كند. شركت iParadigms  در اوكلند كاليفرنيا در سال  1996  كارش را با نوشتن يك برنامه رايانه‌اي جهت كمك به پژوهشگران دانشگاه كاليفرنيا در بركل ي در چك كردن مقالات دانشجويان مقطع كارشناسي آغاز كرد. امروز نرم‌افزار «تورن ي تين» Turintin  آن در حدود  2500  دبيرستان و كالج ايالات متحده و نيز هزار مركز آموزش عالي در خارج براي كش ف سرقت ادبي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اين شركت در ماه ژانويه يك نسخه تجاري به نام iThenticate  روانه بازار كرد.

ساير ارائه‌دهندگان اين نرم‌افزارها از جمله شركت Glatt Plagiarism ، MyDrop Box  و CLF  نيز از رونق يافتن كسب و كارشان در بيرون بخش آموزش خبر داده‌اند. مشتريان جديد آنها شركت‌هاي توليدكننده مطالب آموزش وكلاي جوياي موارد نقص حق مولف، وب سايت‌ها، پليس و سازمان‌هاي نظامي هستند كه درخواست افسران براي ترفيع درجه را چك مي‌كنند. البته اينها تمايلي ندارند كه بگويند از اين ابزارها براي چه استفاده مي‌كنند. بسياري تأكيد مي‌ورزند كه سازندگان اين قبيل نرم‌افزارها هويت آنها را پنهان نگه دارند و درباره هرگونه نشست اطلاعات سكوت كنند. هيچ‌كدام از اين شكارچيان سازقان ادبي نگفتند كه مشتريان شان مايل به شركت در گفت‌وگو براي اين گزارش هستند.

«ماكس ليتوين»، مالك مشترك و سرمايه‌گذار MyDrop Box  مي‌گويد: آنها از بيم خدشه‌دار شدن وجهه‌شان، نمي‌خواهند كه ساير مردم بدانند كه از اين سرويس استفاده مي‌كنند.

سال گذشته يك ناشر پس از تحقيق و متعاقبش تأييد شايعات مبني بر اين كه يك نويسنده صاحب‌نام كتب درس از ساير منابع سرقت كرده، به سراغ iParadigms  آمد. جان باري رييس اين شركت كه براي حفظ اسرار مشتريانش سوگند ياد كرده، مي‌گويد ناباورانه مي‌ديد كه چگونه ناشر نسخه‌هاي بعدي را بدون سر و صدا ويرايش كرد تا اعتبار آن نويسنده لكه‌دار نشود.

باري مي‌افزايد: ولي من هر روز شاهد موارد زيادي از سرقت ادبي هستم. اكثر نويسندگان، خواه دانشجو يا نويسنده حرفه‌اي، فكر مي‌كنند احتمال به دام افتادنشان آنقدر بعيد است كه مي‌توانند ريسك كنند و قسر در بروند.

شركت iParadigms  از دانشگاه‌ها ساليانه  500  دلار حق واگذاري مجوز و نيز  60  سنت بابت هر دانشجوي تمام‌ وقت مي‌گيرد. مشتريان كاسب كار ساليانه هزار دلار و بابت بررسي هر صفحه  10  دلار مي‌پردازند. تعرفه‌هاي اين سرويس براي روزنامه‌ها براساس تعداد واژگان و شمارگان متفاوت است.

يك برنامه ديگر، WCopy Finder  ، به روزنامه «يو اس تو دي» كمك كرد تا درباره آثار گزارشگر بحران‌زده‌اش «جك كلي» تحقيق كند. اين برنامه رايگان رشته‌هاي كلمات را از اسناد برگزيده مي‌سنجد.

در عوض iThenticate  و MyDrop Box  ابزارهاي مبتني بر وب هستند. كاربران اسناد خود را به داخل وب سايت‌ها آپ‌لد مي‌كنند، سپس اين ابزارها در سراسر اينترنت و ساير بانك‌هاي اطلاعاتي مرتبا براي يافتن هرگونه نشانه اثري غيراصيل مي‌گردند. آنها بعد گزارش خود را انتشار مي‌دهند.

نرم‌افزار iThenticate  همچنين آرشيو خود از صفحات اينترنت را كه هر روز  40  ميليون صفحه تازه بدان افزوده مي‌شود، زير و رو مي‌كند.

بديهي است كه سرقت ادبي معضلي رو به رشد است. يك نظرسنجي از  30  هزار دانشجوي آمريكايي مقطع كارشناسي در  34  كالج آمريكا نشان مي‌دهد كه  37  درصد به سرقت ادبي اينترنتي از نوع Cut- avd - Paste  اذعان دارند كه نسبت به سال  1999  رشدي  10  درصدي را نشان مي‌دهد. فقط  20  درصد استادان آنها از ابزارهاي يابنده سرقت ادبي استفاده مي‌كنند. اين نرم‌افزارها مي‌توانند بيمه‌گري ارزان در مقابل تخلفات سرقت ادبي باشند، ولي بسياري از كاسب‌كاران و حتي استادان براي استفاده از آنها اكراه دارند. آنها مي‌ترسند كه اگر كسي را به تقلب متهم كنند، ناگزير به پرداخت غرامت خواهند شد. همچنين سازندگان نرم‌افزارها مي‌گويند كه تعريف دقيقي از جرم سرقت ادبي وجود ندارد.

لو بلوم فيلد، استاد فيزيك دانشگاه ويرجينيا كه در سال  2001  برنامه WCopy Finder  را براي چك كردن موارد سرقت ادبي در مقالات دانشجويان خود نوشته است، مي‌گويد: آن صرفا براي هدايت كردن چشم است.

نرم‌افزار iParadigms  ماه گذشته پس از ظن‌هاي يك خواننده درباره به سرقت رفتن جملاتي از نيويورك تايمز فاش ساخت كه ريچارد جاد، رييس دانشگاه ايالتي كانتيكت مركزي در نگارش يك مقاله مرتكب تخلف شده است. اين مقاله براي روزنامه‌اي ارسال شده بود كه پس از جست‌وجوي يك كليد واژه در اينترنت موفق به كشف سرقت ادبي ن شده بود، ولي نرم‌افزار مذكور بعدا نشان داد اين مقاله نه تنها از نيويورك تايمز بلكه سه منبع ديگر دزدي كرده و در واقع  11  درصدش اصيل نيست. اين انتقاد به حرف ه معتبر اين رييس دانشگاه پايان داد. جاد  66  ساله در  19  مارس اعلام كرد كه در اول ژوييه بازنشسته خواهد شد.

جان زكريان، سردبير بخش مقالات روزنامه «هارتفورد كورانت» مي‌گويد كه روزنامه‌اش قصد ندارد تمام گزارش‌ها را به‌طور منظم چك كند، ولي مقالات وارده بررسي خواهند شد. اما اكنون اگر يك نويسنده ثابت در مظان اتهام قرار گيرد، اين روزنامه ابزاري ارزان و آسان براي بررسي در اختيار دارد.

اما ساير روزنامه‌ها از استفاده از اين ابزار نيرومند اكراه دارند. در روزنامه ماكون تلگراف كه در ماه مارس يك خبرنگار را به دليل سرقت ادبي اخراج كرده بود، سردبيران در حال يافتن راهكاري براي جلوگيري از تكرار آن حادثه هستند، ولي مايك مك‌كوين مديرمسوول اين روزنامه مي‌گويد: اين ابزارهاي الكترونيكي مدنظر قرار نمي‌گيرند.

وي تأكيد كرد: ما به نويسندگانمان اعتماد عميق داريم. فكر نمي‌كنم در اينجا كسي بخواهد نويسندگان ما را به چالش بطلبد تا اثبات كنند آنها براي هر چيزي كه مي‌‌نويسند، سرقت ادبي نمي‌كنند.

با اين وجود «بادي» پيش‌بيني مي‌كند كه روز شمار مشتريان تجاري نرم‌افزارش از مشتريان آكادميكش بيشتر خواهد بود.

وي مي‌گويد: سودش صد برابر است. ديگر حرف نمره نيست، حرف پول است.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:40 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
كشورهاي برتر تجارت الكترونيك

بر اساس گزارش (EIU) ، دانمارك بهترين جاي دنيا براي تجارت الكترويكي با همسايگان اروپاي شمالي خود (كه از نظر اقتصادي خيلي عقب‌مانده‌تر از اين كشور نيستند)، به حساب مي‌آيد.

بر اساس اين گزارش تحقيقي، انگلستان از مقام سوم در سال  2003  به مقام دوم در سال  2004  دست يافته است و ايالات متحده آمريكا نيز به مقام ششم تنزل كرده است.

محققان همچنين بر اين باورند كه چشم انداز و دورنماي صنعت فناوري اطلاعات بسيار بهتر از آن چيزي است كه تا كنون بوده است.

افزون بر اين، اين تحقيق نشان مي‌دهد كه تقاضاي جهاني براي تلفن‌هاي همراه و دسترسي سريع‌تر به اينترنت به اندازه‌ي تقاضا براي دسترسي آسان‌تر و ارزان‌تر به كالاها و نرم‌افزارها در حال افزايش است.

EIU  مي‌گويد: «همه‌ي اين عوامل در بسياري از كشورها با يك ديگر تركيب مي‌شوند تا مشكلات و دشواري‌هاي استفاده از اينترنت را براي شركت‌ها كاهش دهند».

گفتني است، نقش دولت در اين ميان، ايجاد هماهنگي و يكپارچگي در برنامه‌هاي توسعه‌ي آتي است.

10  كشورهاي برتر دنيا در تجارت الكترونيك :
1- دانمارك  (2)
2- انگلستان  (3)
3- سوئد  (1)
4- نروژ  (7)
5- فنلاند  (6)
6- ايالات متحده آمريكا  (3)
7- سنگاپور  (12)
8- هلند  (3)
9- هنگ كنگ  (10)
10- سوئيس  (8)

رتبه‌هاي سال  2003  كشورها داخل پرانتز نوشته شده است.

EIU  مي‌گويد: «شركت‌ها براي تسريع و پيشبرد تجارت در صنعت فناوري اطلاعات و ارتباطات بايد هماهنگي‌هاي لازم را با دولت‌هاي محلي خويش انجام دهند».

هم اكنون، اين هماهنگي در كشورهاي اروپاي شمالي به وجود آمده و همين مسئله كمك كرده است تا  4  كشور از كشورهاي اين منطقه در رديف  5  كشور آماده از نظر تجارت الكترونيكي قرار گيرند.

ببرهاي آسيايي

علاوه بر دانمارك، نمونه‌ي واضح ديگري نيز براي اين مسئله در دنيا وجود دارد.

به عنوان مثال، EIU  نشان داده كه كشور سنگاپور در ارايه‌ي باند پهن براي اتصال به اينترنت پيشرو بوده است و ارتباط بسيار نزديكي نيز ميان دولت و صنعت در اين كشور وجود دارد. سنگاپور در اين تحقيق، مقام هفتم را به خود اختصاص داده است.

كشور ديگري كه مي توان به آن اشاره كرد، هنگ كنگ است كه رتبه‌ي نه‌‌ام را به دست آورده است در حالي كه كره جنوبي رتبه‌ي چهاردهم را داراست.

بر اساس اين تحقيق، دولت مي‌تواند در كشورهاي در حال توسعه در بخش‌هايي كه ممكن است زيرساخت‌هاي لازم را نداشته باشند، نقش به سزايي را ايفا كند.

EIU  ، مكزيك و روماني را به عنوان دو كشوري كه دولت و مسئولان تجاري آن مي‌توانند از اينترنت براي بهبود خدمات و ايجاد فرصت‌هاي جديد استفاده كنند، در جايگاه سي و نهم‌ام و پنجاه‌ام قرارد داده است.

EIU  مي‌گويد: «هند، آفريقاي جنوبي و بنگالور نيز قصد دارند صنايع حاشيه‌اي را با استفاده از توليد نرم‌افزار و برون سپاري خدمات توسعه بخشند.»

موتور رشد

در حقيقت، فقدان ابتدايي زيرساخت مي‌تواند با ارايه‌ي فوري و سريع خدمات جديد به عنوان سازمان‌دهنده‌ي رشد، جبران شود.

در كشور استوني كه قرار است در اول ماه مه به اتحاديه‌ي اروپا بپيوندند و امسال براي اولين بار در اين بررسي شركت كرده است، اكثريت كاربران اينترنت از خدمات باند پهن بهره مي‌گيرند و تمامي مدارس عمومي نيز به آن دسترسي دارند.

EIU  گفته است كه كليه‌ي كشورهاي پيشرفته در اين بررسي، از ساختارهاي منظم و آراسته و همچنين بستر و محيط مورد نياز براي تجارت الكترونيكي بهره‌مند بوده‌اند.

سربالايي دشوار

به نظر مي رسد معرفي سريع‌ترين اتصال‌ها به اينترنت براي كشورهاي در حال توسعه نسبت به رقباي قانوني آنان سودمندتر است.

بر اساس گفته‌ي EIU  ، براي بسياري از كشورها به ويژه كشورهاي توسعه يافته تغيير روي داده، اثر كاهنده‌اي داشته است. دليل اين مسئله نيز آن است كه سرعت تطبيق با تغييرات هنوز بسيار اندك است.

به عنوان مثال، ايالات متحده‌ آمريكا از مقام سوم در سال گذشته به مقام ششم تنزل كرده است. رتبه‌ي هلند نيز به هشتم، رتبه‌ي سوئيس به دهم و رتبه‌ي كانادا و استراليا به ترتيب به يازدهم و دوازدهم افت كرده است.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:43 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
آمازون، خرده فروش آنلاين، موتور جست و جوي خود را به طور كامل به راه انداخته است.ابزار كمكي كه توسط آمازون تهيه شده است،A9  نام دارد. اين ابزار، نگارش آزمايشي يك موتور جست و جو گر است كه نتايج به دست آمده از گوگل را جمع آوري و گلچين مي‌كند و توضيحات خود را نيز بدان مي‌افزايد.

در هفته‌هاي اخير، مقوله‌ي جست و جو در شبكه، جزو داغ‌ترين موضوعات شركت‌هاي بزرگي همچون ياهو و مايكرو سافت بوده است. به گونه‌اي كه اين شركت‌ها برنامه‌هاي خود را براي راه‌اندازي و توسعه‌ي سايت‌هاي جست و جوگري با نام خويش، آشكار ساخته اند.

گوگل نيز همانند ياهو و مايكروسافت، آرام ننشسته و يك سيستم محلي جست و جو طراحي كرده است كه از آدرس‌هاي اينترنتي براي رديابي مكان فرد جست و جو گر استفاده مي‌كند.

تاريخچه‌ي شما اين جاست!

از آن‌جايي كه امكانات پيشرفته‌ي سايت جست و جوي آزمايشي آمازون، از طريق وارد كردن نام كاربري از يكي از فروشگاه‌هاي آنلاين قابل دسترسي است، اين ابزار جست و جو ارتباط نزديكي با فروشگاه آمازون دارد.

يكي از امكانات پيشرفته‌ي يادشده، دسترسي به سوابق هر جست و جويي‌ست كه توسط A9  انجام شده است. در حقيقت تاريخچه‌ي جست و جو به وسيله‌ي A9  نگهداري مي شود و از هر نقطه‌اي با استفاده از يك كامپيوتر متصل به اينترنت، قابل دسترسي است.

اگر شخصي براي موضوع خاصي يك بار جست و جو كرده باشد و دوباره آن را جست و جو كند، تغييراتي كه از زمان جست و جوي قبلي تا كنون درباره‌ي آن موضوع و يا كلمه‌ي خاص، اتفاق افتاده است، به او نشان داده مي‌شود.

A9  همانند ساير سايت‌هاي جست و جو گر يك صفحه و يك منوي ابزار قابل Download  دارد كه به كاربران اجازه مي دهد تا هر موضوعي را در آن جست و جو كنند.

منوي ابزار همچنين شامل قسمتي است كه بازديدكنندگان مي توانند در آن، نظرات خود را درباره‌ سايت‌هايي كه از آنها بازديد كرده اند، يادداشت كنند. همچنين اين امكان وجود دارد كه كابران صفحات pop-up  را مسدود كنند.

جست و جوهايي كه در A9  انجام مي شود، همچنين مي تواند محدود به كالاهايي شود كه در فروشگاه‌هاي آمازون به فروش مي رسند. در حال حاضر، تمامي نتايج A9  با استفاده از گوگل توليد مي‌شوند.

گفتني آن كه سخن‌گوي آمازون، هيچ توضيحي درباره‌ي آنچه كه سرانجام شركت براي موتور جست و جوي خود انجام خواهد داد، ارايه نكرده است.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:43 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
مايكروسافت، هميشه متهم

آيا حكم اتحاديه اروپا عليه مايكروسافت نشان‌دهنده اين حقيقت است كه تاريخ خود را تكرار مي‌‌كند؟ واقعا، خير.
مايكروسافت، بزرگ‌ترين كمپاني نرم‌افزار جهان، متهم سوءاستفاده از قدرت انحصاري خود است. اتهام اين كمپاني، بستن دايره رقابت براي كمپاني‌هاي ديگر با توليد هر نسخه‌اي كه از سيستم‌عامل ويندوز منتشر مي‌كند، - سيستم‌عاملي كه در حال حاضر بر روي  90  درصد كامپيوترهاي شخصي نصب است – و بدين ترتيب حضور دائمي برنامه‌هاي مايكروسافت را تضمين مي‌كند و دامنه رقابت را براي ديگران تنگ مي‌سازد: ناظمان قانون، تنبيهاتي را براي مايكروسافت در نظر گرفته‌اند اما اين كمپاني درخواست تجديدنظر كرده است و به نظر مي‌رسد اين ماجرا مدت زيادي طول بكشد.
همه اين مسائل چهار سال قبل هم وجود داشت و امروز دوباره هم وجود دارد. دفعه قبل، مايكروسافت در دام حقوق‌دانان و وكلاي آمريكايي افتاد وقتي اين كمپاني تصميم گرفت از انحصار خود براي شكست دادن Netscape  استفاده كند، كمپاني كه نرم‌افزار Web-browser  توليد مي‌كند.
اين‌بار مايكروسافت در اروپا با قانون مواجه شد وقتي تصميم گرفت كه كمپاني ديگر سازنده Real Player  يعني Real Network  را با اقدام مشابهي يعني نصب Media Player  مخصوص سيستم‌عامل ويندوز از ميدان به در كند. در ايالات متحده و در دفعه اول، قاضي راي به قطع كار مايكروسافت در توليد Web-browser  داد ولي در راي تجديدنظر و يا دادگاه استيناف راي به كار مايكروسافت بود. در اروپا، كميسيون اروپا به مايكروسافت جريمه  612  ميليون دلاري تحميل كرد و علاوه بر آن به مايكروسافت  90  روز فرصت داده شده است تا نسخه سيستم‌عاملي از ويندوز ارائه دهد تا بتواند هرگونه Media Player  روي آن نصب شود (نامحدود و بي‌مانع باشد).
بدين ترتيب به كاربران اجازه داده مي‌شود تا Media Player  از كمپاني‌هاي رقيب را به دلخواه بر روي سيستم‌عامل ويندوز نصب كنند.
اما با توجه به درخواست تجديدنظري كه مايكروسافت داده است، لازم نيست اين كمپاني در حال حاضر كاري انجام دهد، چراكه اميدوار است كه اين مجازات عاقبت تخفيف پيدا خواهد كرد.
آيا واقعا اين‌بار هم تاريخ تكرار خواهد شد؟ ممكن است به نحوي تكرار شود، اما در عين حال به واقع اين‌بار با دفعه قبل متفاوت است، چراكه مجازات كميسيون اروپا كاملا جديد است. از آنجايي كه مدل و نحوه تجارت مايكروسافت اين است كه با استفاده از انحصار سيستم‌عامل ويندوز، بازار را به دست گيرد و رقبا را از ميدان خارج سازد، بهترين كار اين است كه فعاليت او در برخي شاخه‌ها مانند توليد Media  از ابتدا و در مبدا قطع شود، اما كميسيون اروپا واقعا نمي‌تواند به لحاظ قانوني چنين مجازاتي را به اين كمپاني تحميل نمايد، اما اين كميسيون به جاي اينكه مايكروسافت را شكست دهد، بايد تلاش كند تا ويندوز را تكه‌تكه و منشعب سازد.
نتيجه‌گيري منطقي اين رويكرد اين است كه كاربران و نيز سازندگان كامپيوترهاي شخصي آزاد هستند كه قطعات و تكه‌هايي از ويندوز را كه دوست دارند بخرند و مابقي تجهيزات را از كمپاني‌هاي ديگر جايگزين كنند. در اين صورت مايكروسافت قادر خواهد بود كه نسخه‌اي از ويندوز را با همه ملحقات و ضميمه‌هاي آن بفروشد ولي كسي متعهد به خريد همه آن ملحقات نيست.
واقعيت اين است كه مايكروسافت با همه اين قوانين، دارد با چنگ و دندان مي‌جنگد و حتي پيشنهاد كرده است كه Media Player  كمپاني‌هاي رقيب را بر روي سيستم‌عامل ويندوز نصب كند.
اين مسائل تفاوت ميان آنچه در ايالات متحده اتفاق افتاد و آنچه چند هفته قبل در اروپا اتفاق افتاد را نشان مي‌دهد.
قوانين تنظيمات قانوني در ايالات متحده نتوانستند Netscape  را نجات دهد، اما در مورد Media Player  چنين چيزي صادق نيست و هنوز مي‌توان براي آن كار كرد.

جريمه نقدي و يا پادزهر؟

مسأله اصلي اين است كه آيا جريمه نيم ميليارد يورويي كه كميسيون اروپا براي مايكروسافت در نظر گرفته است، مي‌تواند جلوي انحصار اين كمپاني را بگيرد؟ حرفش را هم نزنيد. اين جريمه  612  ميليون دلاري  (497  ميليون يورو) حداقل نگراني و دغدغه كمپاني است كه در عرض يك هفته خيلي بيشتر از آن مبلغ را درمي‌آورد و حساب مالي بسيار بزرگ‌تر از حد انتظار را دارد. آن چيزي كه مايكروسافت را نگران كرده است، جريمه مالي نيست، تقاضاي كميسيون اروپا براي ساختن نسخه جديدي از ويندوز است كه هر چيزي يعني برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي كمپاني‌هاي رقيب بتواند بر روي آن نصب شود و از همه مهم‌تر، مهلت  90  روزه‌اي كه براي اين كار به اين كمپاني داده شده است.
اين همه به خاطر اين است كه مايكروسافت همواره تلاش كرده است تا از انحصار خود بر ويندوز استفاده كند و براي محافظت از اين انحصار همه اشكال و تجهيزات منحصر براي نصب روي ويندوز را بسازد. ويندوز در حال حاضر بر روي  90  درصد كامپيوترهاي شخصي در دنيا نصب است و هر چيزي كه بر روي آن نصب شود مانند Web-browse  كمپاني Netscapc  يا Real Player  كمپاني Real Network  كه به‌طور جداگانه‌ و مجزا نصب مي‌شوند از ميدان خارج خواهند شد.
مايكروسافت، Netscapc  را همين‌گونه از دور خارج كرد و حالا كميسيون تصميم گرفته است تا مايكروسافت را در تصميم جديدش مبني بر ساخت Media Player  و نصب آن بر روي سيستم‌عامل ويندوز محدود سازد و بدين‌وسيله مانع از انحصار كامل بازار توسط مايكروسافت و از بين رفتن رقابت و ابتكارات و نوآوري‌ها گردد و بدين‌وسيله تست انتخاب مشتريان را نيز بيشتر سازد.
نسخه جديد ويندوز كه لانگهورن Lang Horn  نام دارد در سال  2006  به بازار خواهد آمد، شامل جست‌وجو، پايگاه داده‌ها ( data base  ) است كه مطمئنا سر و صداهاي زيادي برپا خواهد كرد و تنظيمات قانوني جديدي را مي‌طلبد.
اما مايكروسافت براي حفظ خود از چنين محدوديت‌هايي در طي مذاكرات با كميسيون اروپا، پيشنهاد كرد كه ويندوز را طوري طراحي مي‌كند كه مديا پلي‌يرهاي رقيب را هم بتواند دربر گيرد، به جاي اينكه مديا پلي‌ير محصول خود مايكروسافت را كاملا حذف ‌كند. حالا ديگر مايكروسافت ناگزير است به لحاظ قانوني، مديا پلي‌ير خود را محصور و محدود نكند.
اين يك گام بزرگ است به سوي ويندوز « a la cante  » اما آيا اين واقعا كار خواهد كرد؟
ممكن است اگر مايكروسافت بتواند گزينه‌هاي مختلف براي استفاده‌كنندگان و كاربران ارائه دهد به جاي استفاده اجباري و ناگزير از تجهيزات و نرم‌افزارهاي توليد خود مايكروسافت شرايط رقابت براي همگان به وجود خواهد آمد، چه كاربران در چنين وضعيتي مي‌‌توانند آن وسيله‌اي را كه شايسته‌تر و بهتر تشخيص مي‌دهند استفاده كنند. البته مايكروسافت در حال حاضر دارد راه خودش را دنبال مي‌كند، اين كمپاني نسخه‌هايي از ويندوز را براي كاربران خانگي، همچنين يك نسخه خيلي پيشرفته « pro  » براي كاربران تاجر و بازرگان و يك نسخه كاملا اصلاح شده براي كامپيوترهاي Tablet  ارائه داده است. كمپاني‌ها و كساني كه مجوز استفاده از اين نوع ويندوز را دارند، مي‌توانند اشكال و چيزهايي را براي استفاده و نصب روي ويندوز انتخاب كنند و بعضي چيزها را كه لازم ندارند را حذف كنند.
اين موضوع ادعاي مايكروسافت را كه ويندوز را سيستمي مي‌داند كه به‌طور كلي يك محصول جامع است كه جدا كردن بخشي يا تكه‌اي از آن ممكن نيست و در صورت جدا شدن بخشي از آن، سيستم مختل مي‌گردد را باطل مي‌‌سازد. يكي از كارشناسان Real Network  در اين‌باره مي‌گويد: مايكروسافت، نسخه‌هاي ويندوز را در جاهايي كه خود در آن بازارها مسلط نيست و بر آن كنترلي ندارد، اصلاح مي‌‌كند ولي در بازارهاي اصلي، اين كار را نمي‌‌كند.
اما به هر حال با پيشنهاد كميسيون اروپا هم مشكلاتي وجود دارد. يكي از مشكلات اين است كه كاربران معلوم نيست بايد چه اندازه پول براي قطعات ديگري كه بايد روي ويندوز نصب شود، پول پرداخت كنند.
اين در حالي است كه كميسيون اروپا تأكيد كرده است كه مايكروسافت نبايد انگيزه‌هاي به‌خصوصي را براي كاربران ارائه دهد تا آنها استفاده از قطعات مايكروسافت را بر ديگران ترجيح دهند.
(احتمالا منظور از قيمت‌هاي ارزان‌تر و يا حتي گران‌تر است).
با اين وجود، كاربران ترجيح مي‌دهند كه يك نسخه كامل ويندوز را استفاده كنند. برخي از كمپاني‌ها، امروزه با برخي ديگر از كمپاني‌هاي رقيب همكاري كنند مثلا كمپاني Helwetl -Packard  محصولات خود را براي كامپيوترهاي شخصي همراه با نرم‌افزار Apple  مي‌فروشد.
بنابراين به نظر مي‌رسد كه بهتر است مايكروسافت را هم وارد چنين روابط تجاري دوجانبه‌اي با ديگر كمپاني‌ها كرد، حالا چرا كميسيون اروپا قصد دارد تا Media Player  اين كمپاني را به كلي حذف كند، يكي از مقامات كميسيون مدعي است كه اين عمل كميسيون به خاطر اين است كه مايكروسافت نتواند رقابت را از ميدان به در كند.
يكي از مشاوران مايكروسافت معتقد است كه با رد كردن پيشنهاد مايكروسافت (درباره طراحي ويندوزي كه هر قطعه‌اي از رقبا روي آن نسخه قابل نصب باشد) كميسيون فرصت مذاكره و گفت‌وگو براي حل مشكلات را از بين برد و اين موضوع، مايكروسافت را برانگيخته تا حكم را به دادگاه تجديدنظر ببرد.
موقعيت مايكروسافت در حال حاضر در توليد نرم‌افزار به لحاظ سرعت و ميزان فروش چنان است كه به سختي يك مجموعه قانوني مي‌تواند مانع آن شود.
مقامات كمپاني معتقدند كه در عين حال بايد با هر مسأله جداگانه و مجزا بررسي شوند. البته اين مسأله به مايكروسافت اجازه خواهد داد تا آن‌طور كه مي‌خواهد قضايا را پيش‌ ببرد، چه هريك از اين موضوعات سا‌ل‌ها زمان مي‌برد تا حل شود، يعني دادگاه رفته، تنظيمات و تدابير قانوني لازم براي آن انديشيده شود.
البته كميسيون اروپا همه اينها را مي‌‌داند و حكم آقاي مونتي دبير كميسيون اروپا ممكن است استياف و تجديدنظرخواهي نداشته باشد و بنابراين از آهستگي و كندي كه مقامات مايكروسافت احتياج دارند، بپرهيزد.
بنابراين اگر رقابت لازم است كه در اين حوزه باقي بماند و صنعت نرم‌افزار تشويق شود، چنين تمهيداتي قطعا شايسته و لازم است.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:44 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
روش كپي كردن سي دي هاي ويديويي غير قابل كپي بر روي هارد كامپيوتر

بي شك تا حالا شما هم مانند هر كاربر ديگري با مشكل كپي كردن بعضي از فيلم ها كه در داخل يك سي دي ويديويي مي باشد بر روي هارد كامپيوترتان برخورد كرده ايد. سي دي را در سي دي رم كامپيوترتان قرار مي دهيد و عمليات كپي بر روي هارد كامپيوترتان را آغاز مي كنيد، زمان باقي مانده ده دقيقه… بعد از ده قيقه فقط چند ثانيه بيشتر به تمام شدن كپي باقي نمانده است كه همان پيغام آشنا .

ولي در اين مواقع چاره چيست؟! يك راه حل ساده .

براي شروع :


1- تمام برنامه ها و پنجره ها را بسته و فقط محيط Desktop  را پيش رو داشته باشيد  .
2- سي دي معيوب را در سي دي رم كامپيوتر قرار داده و از فيلم مورد نظر خود Copy  گرفته و به يك درايو كه اطلاعات آن از تمام درايوها كمتر باشد رفته و در آن جا Paste  كنيد .
صبر كنيد تا تا آنجا كه براي ويندوز مقدور است از سي دي كپي بگيرد تا آنجا كه پيغام خطا در كپي سي دي ظاهر شود .
اين پيغام فقط به شما امكان انتخاب يك كليد Ok  را مي دهد  .
3- توجه كنيد كه اكيداً Ok  را كليك نكنيد، در عوض يك كار غير منطقي را انجام دهيد .
بي مقدمه و به طور مستقيم كليد Restart  ( راه اندازي) را كه بر روي كيس واقع است را زده تا كامپيوتر به طور غير اصولي راه اندازي شود  !!!
4- بعد از راه اندازي، حتماً صبر كنيد تا ويندوز هارد كامپيوتر را Scan Disk  كند تا خطا هاي احتمالي را بر طرف سازد  .
5- حالا به همان درايو كه فايل را در آنجا كپي كرده بوديد برويد و فايل فيلم تان را در آنجا مشاهده كنيد،
البته تا آنجايي كه كپي شده است .
چند نكته مهم :


# از اين روش فقط براي مواردي استفاده كني كه كپي فيلم مورد نظر بر روي هارد كامپيوتر تان براي تان خيلي مهم است، چون اسفاده مرتب از اين روش كم كم به هارد آسيب مي رساند .
# بعد از اين راه اندازي غير اصولي حتماً به ويندوز اجازه Scan Disk  را بدهيد .
# تمام برنامه ها و پنجره هاي غير ضروري را بسته تا هيچ برنامه اي در مسير نباشد و صدمه ببيند .
# سعي كنيد براي Paste  كردن از درايوي كه حاوي كمترين اطلاعات است، استفاده كنيد .
# توجه كنيد كه بعد از آمدن پيغام خطا در كپي، حتي يك لحظه كوچك را هم از دست نداده و فوراً كليد Restart  را بزنيد. سعي كنيد كه اين فاصله كمتر از يك ثانيه باشد .
# اجراي اين روش بدونه استفاده از نرم افزار خاصي مي باشد، حال اينكه براي اين مشكل هم نرم افزار هايي ساخته شده كه از اصول و قواعد مخصوص به خود براي كپي كردن اين گونه سي دي ها بر روي هارد كامپيوتر استفاده مي كنند كه البته در صورت موجود بودن من پيشنهاد مي كنم از آنها براي كپي كردن استفاده كنيد .
# و نكته مهم ديگر اين كه، اين فقط يك پيشنهاد و ريسك عملي مي باشد و من هيچ گونه مسؤليتي در قبال خرابي هاي احتمالي هارد كامپيوتر تان را عهده دار نمي باشم .

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:45 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
Wireless  كليد توسعه‌ جهاني

در همايشي كه با موضوع استفاده از فناوري براي حل مشكلات اقتصادي و اجتماعي كشورهاي در حال توسعه، در شهر كاليفرنيا برگزار گرديد، تعدادي از سخنرانان بر ارتباطات Wireless  تاكيد كردند.

در اين همايش، آ. ريچارد نيوتن، رييس دانشكده مهندسي دانشگاه Berkeley  كاليفرنيا اظهار داشت: «مهم‌ترين گام فناوري براي كشورهاي در حال توسعه، ساخت شبكه‌هاي ارتباطي با قابليت Wireless  است».

وي گفت: «مي‌توان دكل‌هاي مجهز به آنتهاي خورشيدي را در دهكده‌ها قرار داد كه ارتباطات صوتي و اطلاعاتي را ايجاد كنند و هريك از آنها تنها در حدود  750  دلار هزينه در بردارد.» همچنين نيوتن نوع جديدي از گوشي تلفن همراه با قابليت استفاده به مراتب ساده‌تر از گوشي‌هاي كنوني را پيشنهاد كرد كه استفاده آن از نظر اقتصادي قابل توجيه است.

اين گوشي همراه مي‌تواند تصوير شخصي را نيز كه تماس گرفته است، نمايش دهد. بنابراين وقتي يك كاربر، پست صوتي خود را دريافت مي‌كند، براي ديدن تصوير شخصي كه پيغام فرستاده است مي‌تواند دكمه نمايش تصوير را فشار دهد. نيوتن افزود: «در حال حاضر من مي‌توانم هر يك از اين گوشي‌ها را به قيمت كمتر از  5  دلار توليد كنم.»

نيوتن اين سخنان را در حالي اظهار داشت كه تعداد زيادي از محققين، مقامات دولتي و مديران ارشد تجاري در همايش «ايجاد پل ميان قسمت‌ها» حضور داشتند. گفتني است اين همايش با همكاري بخش برنامه‌ريزي مديريت تكنولوژي دانشگاه Berkeley  كاليفرنيا و اتحاديه توسعه صنعتي سازمان ملل متحد UNIDO  در محل مدرسه بازرگاني Haas  برگزار شد.

در اين سمينار سه روزه مسائلي از قبيل فناوري مراقبت‌هاي بهداشتي، صنايع پايدار محيطي و ضرورت‌هاي فناوري براي توسعه اقتصادي مورد بحث و بررسي قرار گرفتند.

مگي وايلد روتر، معاون اداره‌ي بخش عمومي جهاني شركت مايكروسافت، روز جمعه با ترسيم يك تصوير از دنيايي كه در آن مرزهاي دست و پاگير وجود دارد، سخنراني خود را آغاز كرد. وي گفت: 5/2  ميليارد از جمعيت  6  ميلياردي دنيا با درآمدي كمتر از يك دلار در روز زندگي مي‌كنند. او همچنين با خاطرنشان كردن اهميت آموزش و پرورش گفت: «چه قدر خوب است اگر نمي‌توان خواند و نوشت، يك Laptop  با دسترسي به باندپهن در دسترس باشد؟»

وي همچنين به اين اشاره كرد كه فناوري مي‌تواند نقش موثري در بهتر زندگي كردن افراد داشته باشد. او همچنين اشاره كرد كه شركت مايكروسافت طرح‌هاي مختلفي را براي افزايش دسترسي به فناوري (با تمركز بر Wireless  ) در دست دارد.

به گفته‌ي او، در حال حاضر شركت مايكروسافت اقداماتي را براي برقراري ارتباط ميان چادرنشينان آفريقا از طريق ماهواره در دست دارد.

جان گيج، سرپرست امور تحقيقات شركت Sun Microsystems  گفت با راه يافتن مشاغلي كه به فن‌آوري پيشرفته‌اي نياز دارند از ايالات متحده آمريكا به كشورهايي مانند هند و چين كه نيروي كار در آنها ارزان است، گرايش به سمت كار در منزل در اين كشورها افزايش يافته است. اما افزايش اين موضوع نبايد مانع از توجه ما به فقر جهاني شود.

وي گفت: «سوال اين است كه منظور از « ما » چه كساني هستند؟! » به عقيده وي توجه به اين موضوع، تنها قسمتي از وظايف ما براي يك شهروند واقعي بودن در دنياي كنوني است.

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 11 فروردین 1386, 12:45 
آفلاين
مدير كل
مدير كل
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 19:07
پست ها : 1933
سن: 25
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 63 بار
امتیاز: 0
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
سرقت‌هاي مدرن در ايران

شرق- بيشتر از  10  سال از ورود اينترنت به ايران مي گذرد. در سال هاي اخير كاربرد اينترنت و همچنين افزايش روزافزون كارآفرينان و كاربران آن در كشور به يكي از بحث برانگيزترين موضوعات فرهنگي كشور تبديل شده است. جرايم اينترنتي نيز در سال  82  به نسبت رشد استفاده از اينترنت روبه تصاعد گذاشت. چهار پرونده سرقت اينترنتي و اقدام دو هكر كه يكي  300  دامين اينترنتي را سرقت كرده بود و ديگري از حساب هاي خودپرداز بانك ملي سرقت كرده بود، سال  82  زنگ خطر چاره انديشي براي جرايم مدرن را به صدا درآورد.آسيب شناسي، جرم زدايي و آثار حقوقي مرتبط با اين جرم جديد كه به عنوان جرم اينترنتي از آن نام برده مي شود، چالش جديدي فراروي مديران جامعه، تصميم سازان و حقوقدانان و همچنين جامعه شناسان ايجاد كرده است. شايد يكي از دلايلي كه جامعه ايران را در برخورد با اين پديده جديد دچار سردرگمي كرده، ناشي از خلاء قوانين موردنياز در اين بخش باشد.اكنون برخي صاحب نظران، استناد به قانون مطبوعات را براي برخورد با جرايم اينترنتي كافي مي دانند، اما در مقابل گروهي از صاحب نظران و حقوقدانان معتقدند براي برخورد با جرايم اينترنتي نياز به ساز و كار قانوني خاصي داريم.در سال گذشته شاهد چهار پرونده بزرگ كلاهبرداري، اخاذي و سرقت اينترنتي در كشور بوديم كه تاكنون هيچ حكم مجازاتي براي اين مجرمان رايانه اي صادر نشده است تا بتوان در خصوص آن بحث كرد.نخستين جرم اينترنتي در كشور با رضايت شاكي پرونده و پس دادن دامين هاي سرقتي از سوي سارق اينترنتي به پايان رسيد .


• هكر مدافع

در اواخر تيرماه امسال چندسايت اينترنتي از سرقت  300  دامين يك شركت ايراني و تغيير DNS  تعدادي از اين سايت ها به يك سايت مجاني «هاست» توسط يك هكر خبر دادند.اين هكر با به دست آوردن پسوند «پنل دامين» يك شركت ثبت دامين و فضاي اينترنتي ايراني موفق شده بود تعدادي از اين سايت ها را به سمت سروري مجاني هدايت كند. او در ادامه اقدام به تغيير مشخصات اين دامين ها كرده بود. عامل اين سرقت كه كارشناسان آن را اولين سرقت در اين حد از نوع اينترنتي مي دانند در ابتدا با معرفي خود به نام defender man  ( مرد مدافع) انگيزه خود را نه دزدي بلكه محافظت از اين دامين ها ناميده بود. او عنوان كرده بود با اين كار قصد داشته نشان دهد سرورهاي شركت مورد حمله ضعيف بوده است.پس از شكايت شركت... كه دامين هاي او سرقت شده بود ماموران موفق به شناسايي و دستگيري هكر دامين ها شدند. او در بازجويي ها اعتراف كرد « با شركت... رقابت كاري داريم و به همين دليل با سرقت هكرها قصد ضربه زدن به آن شركت را داشتيم.»سرانجام پس از ارسال پرونده به دستگاه قضايي كشور و رضايت شركت هك شده كه شاكي خصوصي پرونده بود، رسيدگي به اين پرونده جنجالي خاتمه يافت و هكر كليه دامين هاي سرقتي را به شركتي كه دامنه هاي اينترنتي آن سرقت شده بود بازگرداند .

• كلاهبرداران اينترنتي

اما دومين ماجرا سرقت و يا به تعبير گروهي از كارشناسان كلاهبرداري اينترنتي در سال  82  مربوط به سرقت  56  ميليون تومان پول از حساب بانك ملي بود كه به يكي از جنجال برانگيزترين پرونده هاي سال تبديل شد. در اولين روزهاي آبان ماه امسال بازرسان بانك ملي متوجه شدند ده ها ميليون تومان پول از امانات مردم طي يك عمليات كلاهبرداري به سرقت رفته است. اين در حالي بود كه سيستم مذكور از نظر امنيت و كاركرد در سطح كشور در مرتبه بالايي قرار داشت، با اين حال يكي از كاربران اينترنتي كشور توانسته بود با هك كردن شركتي كه مركزيت انفورماتيك بانك هاي كشور را در اختيار دارد به مركز اطلاعات كل بانك هاي كشور دسترسي پيدا كند و با استفاده از يك حساب بانكي ارقام ريالي را به تدريج از سيستم هاي خودپرداز (عابربانك ها) به حساب خود واريز كند.اين سارق اينترنتي در اين نقل و انتقالات از سيستمي مالي استفاده كرده كه تنها در بانك مذكور از طريق ارتباط ماهواره اي بين شعب وجود دارد. بدين ترتيب كه با استفاده از يكي از حساب هاي بانك به تدريج اطلاعات مربوط به حساب هاي با گردش مالي بالا را كسب كرده و سپس از طريق سيستم خودپرداز (عابربانك) مبالغ مذكور را برداشت كرده است. گفته مي شود تمامي برداشت ها طي يك دوره زماني نسبتا طولاني انجام گرفته است.ماموران پس از دستگيري سارق اينترنتي و همدستانش پرونده را تحويل قاضي دادسراي عمومي تهران دادند كه هنوز هيچ حكمي در خصوص اين پرونده صادر نشده است.اين پرونده نخستين كلاهبرداري كامپيوتري از سيستم بانكي ايران بود و در حالي صورت گرفت كه روش هاي بانكداري الكترونيك در كشور هنوز در مراحل ابتدايي تجربه شدن هستند و عملا بانكداري اينترنتي و شبكه اي تقريبا پياده سازي نشده است .
يك كارشناس امنيت شبكه هم اعتقاد دارد «سيستم هاي بانكي كنوني يك مجموعه ضعف هاي امنيتي مشترك و كلي در بستر ارتباطي خود دارند.»بهرنگ فولادي در خصوص اين پرونده گفت: «در اين مورد خاص بعيد مي دانم كه از اين ضعف براي نفوذ استفاده شده باشد. بيشتر احتمال روي نفوذ به شبكه شركت مجري طرح كه وظيفه مونيتورينگ سيستم را داشته از طريق يك اتصال اينترنتي محافظت نشده مانند Gateway  خريد online  بانك يا خطوط Dial-up  است » .
فولادي اضافه كرد: «در كل فرهنگ استفاده مشاوره هاي امنيتي آزمون هاي امنيتي در جامعه IT  كشور و متوليان اجراي پروژه هاي IT  ضعيف است. از طرفي در اين مورد خاص انحصاري كردن اجراي پروژه هاي بانكي به يك مجموعه يا شركت خاص باعث شده است كه مجال ارائه مشاوره و پيشنهادات در مورد امنيت سيستم از گروه هاي فعال و متخصص در اين زمينه گرفته شود. نكته ويژه اين دستبرد كامپيوتري اين بوده كه افراد نفوذگر به شكلي كه هنوز اعلام نشده به كل ديتابيس حساب هاي بانك ها دست پيدا كرده اند. اين كه چرا يك بانك خاص و يك نوع حساب مشخص را برگزيده اند مشخص نيست. همچنين با توجه به اختياراتي كه نفوذگران داشته اند، مي توانسته اند مبلغي به مراتب بيشتر را جابه جا و دريافت كنند اما به مبلغ مشخصي بسنده كرده اند.همچنين در پي سرقت اينترنتي از بانك ملي ايران تمهيدات جديدي براي افزايش امنيت عابربانك ها طراحي مي شود.معاون اداره شتاب بانك مركزي در خصوص اين تمهيدات گفت: «براي جلوگيري از ورود سارقان به شبكه سيستم هاي رايانه اي بانك ها، تمام بانك هاي كشور به مركز شتاب كه سيستم هاي رايانه اي آن به طور كامل ايزوله هستند، متصل مي شوند.» افشين كياني افزود: «با توجه به آن كه سيستم هاي رايانه اي از لحاظ فني و اصولي هميشه رخنه پذير هستند، بانك مركزي تلاش دارد رايانه هاي اصلي ( سرور) بانك ها به شبكه اينترنت متصل نباشد.»وي افزود: «بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد  70  درصد ورود به سيستم هاي رايانه اي در جهان توسط نيروهاي داخلي انجام مي شود. علاوه بر اين  15  درصد نفوذ به سيستم هاي رايانه اي توسط كاركنان ناراضي، 10  درصد مربوط به افراد مرتبط با كاركنان يك مجموعه و پنج درصد بقيه تفريحي و توسط افراد خلاق و باهوش انجام مي شود .»
سومين پرونده جرم اينترنتي در كشور متعلق به كلاهبرداري از يكي از ادارات شهر بروجرد با استفاده از «اي ميل» بود. اين شخص كلاهبردار با تماس تلفني و ارسال اي ميل از خارج كشور و معرفي خود به عنوان مديرعامل شركت كاغذسازي «اسكانديناوي» به يكي از مسئولان ادارات بروجرد ادعا كرده بود: «به دليل ايراني بودن و كمك به شهر بروجرد قصد انجام خدماتي را در اين شهر دارد. اما براي واردسازي تعدادي ماشين هاي راه سازي نياز به  10  ميليون دارد. او پس از دريافت  10  ميليون تومان، دوباره درخواست پول كرده بود كه زني با مراجعه به آن اداره پرده از راز فعاليت هاي اين كلاهبردار اينترنتي برداشت و ماموران با پيگيري هاي خود موفق شدند اين كلاهبردار را در تهران شناسايي و دستگير كنند كه هم اكنون در زندان بروجرد در انتظار حكم مجازات خود است .»

• ضعف قانوني

اما نكته اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه برطبق چه قانوني به پرونده هاي جرايم رايانه اي در دادگاه هاي عمومي رسيدگي مي شود.از نظر حقوقي براي برخورد با جرايم اينترنتي بايد قوانين منسجمي تدوين شود اما در حال حاضر با كمبود اين قوانين روبه رو هستيم. در حال حاضر قضات دادگاه هاي كشور براي برخورد با اين مجرمان به قوانين و عناوين حقوقي ديگري استناد مي كنند كه اين قوانين در زمينه اينترنت و كامپيوتر نمي توانند كافي و مستند باشند.در حال حاضر با افزايش فعاليت هكرها در كشور نياز به تدوين قانون منسجم و جامعي براي مبارزه با مجرمان اينترنتي احساس مي شود. اين درحالي است كه مسئولان قضايي از تدوين اين قانون پيشنهادي خبر مي دهند و قرار است پس از تاييد آن از سوي رئيس قوه قضاييه به مجلس فرستاده شود.پرونده چهارم مربوط به سارقي است كه با ترفندي خاص از حساب دارندگان كارت هاي عابربانك دزدي مي كرد.اين سارق با شيوه اي نوين اقدام به انتقال حساب بانكي دارندگان حساب هاي عابربانك به حساب خود مي كرد. تحقيقات پليس نشان مي دهد دارنده حسابي كه وجوه مسروقه به حسابش ريخته شده در بوشهر اين حساب را افتتاح كرده ولي شناسنامه اش صادره از همدان است . همچنين در ادامه مشخص شد دارنده حساب ياد شده فردي به نام محسن است كه هويت جعلي دارد. با اين حال هنوز اين سارق دستگير نشده است و نحوه سرقت پول هاي دارندگان حساب هاي عابربانك روشن نشده است .


• پليس اينترنتي

در حالي كه حدود دو سال از آغاز فعاليتپليس مبارزه با جرايم رايانه اي در كشور مي گذرد اما كارشناسان عقيده دارند كه پليس اينترنتي كشور بايد آموزش هاي لازم را در اين زمينه ببيند تا به شكل پليس مجازي بتوانند به جرايم اينترنتي رسيدگي كنند. در حال حاضر پليس اينترنتي كشور هيچ اقدام پيشگيرانه اي را براي جلوگيري از فعاليت هاي مجرمان رايانه اي انجام نداده است و پس از وقوع جرم در كشور وارد عمل مي شود. اين در حالي است كه سرهنگ اميدي، سرپرست اداره كل مبارزه با جرايم رايانه اي نيروي انتظامي كشور اعتقاد دارد: «كشف جرم رايانه اي كاري تركيبي است كه به همكاري متخصصان رايانه و كشف جرم در كنار يكديگر نياز دارد و از آن جا كه در خصوص اين جرايم در ابتداي راه هستيم در حال مجهز كردن پليس مبارزه با جرايم رايانه اي هستيم تا بتوانيم از لحاظ تجهيزات و امكانات، در سطح كشورهاي پيشرفته قرار بگيريم. البته براي مبارزه با جرايم رايانه اي در هيچ جا تجهيزات خاص و پيشرفته اي نياز نيست و يك مجموعه بررسي هاي اوليه و مستندات فني توسط متخصصان اين تكنولوژي براي مبارزه با اين دسته از جرايم عموميت دارد.»با نگاه به پرونده جرايم رايانه اي در كشور در سال گذشته مي توان به اين نتيجه رسيد كه فعاليت مجرمان رايانه اي در حال افزايش است و در صورتي كه هيچ اقدامي براي بالا بردن ضريب امنيت شبكه هاي رايانه اي مختلف كشور انجام نگيرد در سال هاي آينده شاهد ضررهاي اقتصادي، سياسي و امنيتي بسياري در كشور از سوي اين مجرمان خواهيم بود و نبايد اين نكته را فراموش كرد كه مجرمان هميشه يك قدم از پليس جلوتر خواهند بود .

_________________
اي پادشه خوبان داد از غم تنهايي- دل بي تو به جان آمد وقتست که باز آيي- در آرزوي رويت بنشسته بهر راهي- صد زاهد و صد عابر سر گشته سودايي- مشتاقي و مهجوري دور از تو چنانم کرد- کز دست نخواهم شد پايان شکيبايي- اي درد توام درمان در بستر ناکامي- وي ياد توام مونس در گوشه تنهايي- فکر خود و راي خود در امر تو کي کنجد- فکر است در اين وادي خود بيني و خود رايي- در دايره فرمان ما نقطه تسليميم- لطف آنچه تو انديشي حکم آنچه تو فرمايي- گستاخي و پر رويي تاچند کني اي مرد- بگذار تو از اين وادي تن ده به شکيبايي


ثبت نام در سایت


مشخصات WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  


تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  9 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: ArmanSoftware
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  


امروز شنبه 6 شهریور 1395, 17:49

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

بر پایه phpBB فارسی | با افتخار به قدرت phpBB
Style by کیوان علوی | keyvan alavi
پشتیبانی شده توسط ایرانسرور
قالب phpBB | محافظت از سایت مقابل هکرها | Host | بکاپ | Backup
phpBB SEO
.