نام کاربري:    کلمه عبور:     
عضويت  |  پرسش و پاسخ  |  جستجو | برترین ها  |  لیست تشکرها  |  ورود
دریافت جدیدترین نسخه phpBB فارسی - فارسی ساز phpBB 3.0.12
کتاب راهنمای جامع تصویری phpBB فارسی به زبان خیلی ساده

  پرتال  \  صفحه اصلي  \  هاستينگ مقصد  \  ثبت دامنه  \  فروشگاه مقصد  \  پروژه phpbb فارسی  \  جستجو  \  پرسش و پاسخ
  مشاهده پست هاي بدون جواب  /  نمايش مبحث هاي فعال  /  مشاهده پست هاي جديد  /  نمايش پست هاي شما  /  مشاهده پست های خوانده نشده

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانین
چگونه یک وبلاگ بسازیم؟


+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
پستارسال شده در: سه شنبه 19 خرداد 1388, 22:42 
آفلاين
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 اسفند 1385, 18:38
پست ها : 5784
محل سکونت: In Your Mind !
تشکر کرده: 1732 بار
تشکر شده: 3675 بار
امتیاز: 742
اعتبار خوشنامی: 1099
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا
امروزه نوشتن در دنیای آنلاین به یکی ازتفریح های روزمره ی مردم تبدیل شده . و حتی خیلی ها چندین وبلاگ برای خوددرست کرده اند . در این صورت نویسندگان به دو دسته تبدیل می شوند .دسته یاول اشخاصی هستند که در یک زمینه ای تخصص و یا اطلاعاتی داشته و حالا دوستدارد آنها را به دیگران نیز آموزش دهد و دسته ی دوم کسانی هستند که از رویحوس و برای دل خودشان یا دل یکی دیگر مطلب می نویسند که اغلب وبلاگ هایعاشقانه و جملات زیبا را تشکیل می دهند. وبلاگ های دسته اول معمولا اگرموضوع تازه و جالبی را انتخاب کرده باشند و به سرعت مطالب خود را به روزکنند با موفقیت و کثرت خواننده روبر می شوند ولی دسته ی دوم نه تنهاخواننده ی زیادی ندارند بلکه خودشان خیلی زود خسته شده و این وبلاگشان رانیز مانند قبلی ها به زباله دانی می اندازند.اگر شما افراد دسته ی اول راتشکیل می دهید ودوست دارید اطلاعات خودتان را در روی وب به اشتراک بگذاریدمعطل نکید و برای خود یک وبلاگ راه بیندازید . حتی اگر طرز درست کردن یکیاز آنها رانمی دانید می توانید ما را تا آخر این مطلب همراهی کنید …
· قبل از هر چیز باید یک ایمیل داشته باشید .یادتان باشد که ایمیلنشان هویت شما در دنیای آنلاین است و همه شما را با آدرس ایمیل می شناسد وبرای هر کاری یا عضویت در هر سایتی به یک ایمیل نیاز دارید.در مرحله ی بعدباید یک سرویس دهنده انتخاب کنید که هر کدام امکانات مختلفی را به شما میدهند و وظیفه ی نگه داری وبلاگ شما را به روی سرور دارند. البته این سرویسدهنده ها با تبلیغاتی که بر روی وبلاگ های پر بیننده و در آخر آدرس هاایجاد می کنند پول این فضای رایگان را جبران می کنند.ا(ز این مرحله به بعددر بیشتر سرویس دهنده ها مشترک است) به آدرس سرویس دهنده مراجعه کنید ، برروی گزینه ی ” ایجاد وبلاگ جدید“ کلیک کنید.
· نام و آدرس وبلاگ:این نام خیلی مهم است چون همه وبلاگ شما را بااین اسم می شناسند . فرق این دو در این است که نام در اول وبلاگ و دربالای مرورگر قرار می گیرد و می توان آن را هر وقت که بخواهیم تغییر دهیمولی آدرس را هیچ وقت نمی توان تغییر داد. سعی کنید آدرس و نام را یکیانتخاب کنید تا سریع به ذهن طرف بیاید . اسم رو زیاد پیچیده نکنید و اسمخودتان را نگذارید چون بین هزاران وبلاگ به یاد داشتنش سخته .
· مشخصات نویسنده و آدرس ایمیل : در اینجا باید مشخصات نویسنده کهخودتان باشید را مشخص کنید این راهی است تا دیگران با استفاده از آن شمارا بشناسند و با شما بیشتر آشنا شوند. و آدرس ایمیل نیز همان طور که گفتهشد خواننده را با شما مرتبط می سازد.
· قالب وبلاگ و سایر موارد: و مشخصات دیگری که بسته به سرویسدهنده ی وب متفاوت می باشد و ممکن است از شما موضوع وبلاگ ، نشانه یا آرموبلاگ و…. را نیز بخواهند. در مرحله آخر باید برای وبلاگتان یک قالب مناسبانتخاب کنید . سعی کنید قالب را مناسب با موضوع وبلاگ برگزینید چون رنگوحالت قالب به طور مستقیم بر روی ذهن خواننده اثر می گذارد. خواننده هایپارسی زبان معمولا به صورت F به متون نگاه می کنند یعنی اول به سمت چپ رابا سرعت نگاه می اندازند و سپس شروع به خواندن سمت راست می کنند. پس سعیکنید تا قالبی که انتخاب می کنید متن اصلی در سمت راست قرار بگیرد و حاشیهها در سمت چپ باشد.از قالبی که ستون های زیادی دارد استفاده نکنید چونباعث شلوغی صفحه می شود .و در آخر رنگ و حالت فالب را متناسب با نوشته یخود برگزینید اگر درباره ی مطالب تخصصی یا علمی می نویسید نباید قالبیصورتی رنگ با قلب قرمز کنده ای که در وسطش می تپد را انتخاب کنید این قالبمخصوص عشاق با دلی پاره پاره است. (کدام سرویس دهنده …)
کد:
منبع: http://binazir.wordpress.com/2007/12/18/%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AC%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

_________________مشخصات YIM WWW

از این پست Asef یک کاربر تشکر کرده است : ArmanSoftware
  محبوبیت: 1.89%

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

پستارسال شده در: پنج شنبه 11 تیر 1388, 13:57 
آفلاين
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 اسفند 1385, 18:38
پست ها : 5784
محل سکونت: In Your Mind !
تشکر کرده: 1732 بار
تشکر شده: 3675 بار
امتیاز: 742
اعتبار خوشنامی: 1099
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا
اگر پست قبلی را خوانده باشید درمرحله ی بعد شما احتیاج به یک سرویس دهنده و به عبارت ساده تر به یک سایتاحتیاج دارید تا مطالب خود را از طریق سایت سرویس دهنده منتشر کنید . برایاین کار ( در صورت عدم آشنایی به سرویس دهنده ها )من سه سرویس پرشین بلاگ ، بلاگر و وردپرس را پیشنهاد می کنم .
پرشین بلاگیک سرویس دهنده ی وطنی است . راهنمایی های جامع و کاملی دارد و برایکاربران ایرانی قابل فهم و مناسب است . * آموزش و نحوه ی ساخت بلاگ در پرشین بلاگ درون سایت اصلی وجود دارد .
بلاگر را گوگل پشتیبانی می کند .صفحه ی اصلی و منوی فارسی دارد و به علت محیط پیچیده تر برای کاربرانی کهمقداری حرفه ای تر هستند مناسب است .اگر قصد استفاده از این سرویس رادارید می توانید اطلاعات زیادی را از این صفحه بگیرید .
وردپرس یک سرویس اپن سورس می باشد.به همین خاطر به سرعت پیشرفت می کند و امکانات مختلفی را به خود اضافه میکند . حرفه ای تر از دو سرویس قبلی است و مناسب کاربرانی که مقداری خلاقیتو آشنایی با وبلاگ نویسی و اصطلاحات وبلاگی دارد . ورد پرس . کام بر پایهی ورد پرس . ارگ قرار گرفته . وردپرس . ارگ یک برنامه قابل نصب بر رویهاست می باشد . اگر شما هاست و دامینی را خریداری کرده اید با نصب این نرمافزار بر روی هاست ( که البته کار هر کسی نیست ) می توانید یک سایت یاوبلاگ شخصی داشته باشید . یعنی به طور مثال آدرس وبلاگ شما yourname.comمی شود . البته من این روش را زیاد توصیه نمی کنم . چرا بیاییم 100 تومانپول بدیم یک هاست 1 گیگابایتی بخریم بعد این وردپرس. کام خودمان را با 3گیگابایت فضای رایگان رها کنیم .فراموش نکنیم که منوهای و امکانات وردپرسبه زبان فارسی هم منتشر شده .* آموزش کامل ساخت وبلاگ در وردپرس از این صفحه .
+ در رابطه با اپن سورس : هربرنامه از تعدادی زیادی خط و کد تشکیل شده که وظایفی را برای آن تعریف میکند یا امکاناتی را به کاربر می دهد .در صورتی که برنامه نویس این کدها رابه کسی ندهد و امکان دسترسی به آنها را از کاربران بگیرد می گویند برنامهکد بسته است . اما اگر برنامه نویس کدهای برنامه را در اختیار کاربران وافراد مشتاق به برنامه نویسی قرار دهد می گویند برنامه کد باز یا منبع بازاست که به اصطلاح خارجی open source می شود .برنامه های کد باز به علتاینکه افراد بسیار زیادی در شرایط مختلف در طراحی و توسعه ی آن شرکت دارندسریع تر پیشرفت می کنند و یا بومی سازی می شوند . مثل وردپرس که با بومیسازی های انجام شده به زبان های زیادی از جمله فارسی در اختیار کاربرانقرار گرفته .
+مقایسه ی وردپرس ، بلاگر و سرویس های ایرانی
+ 5 دلیل برای وبلاگنویسی در سرویسهای وطنی؛ بلاگفا


کد:
منبع : http://binazir.wordpress.com/2009/01/18/weblog/

_________________مشخصات YIM WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  
 تاپیک های مشابه 
10 درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

in برنامه نويسي

آموزش هیپنوتیزم چگونه است؟

in عمومي

چگونه الگوهای فکریمان را عوض کنیم؟

in عمومي

چگونه مشتری را به سایت جذب کنیم؟

in مقالات و آموزش ها

چگونه در تجارت الکترونیک B2B موفق شوید

in برنامه نويسي

چگونه با قانون جذب ، به سرزمین رویاهایمان گام بگذاریم؟

in عموميتعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  2 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان مدير انجمن: ArmanSoftware
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  


امروز سه شنبه 6 تیر 1396, 21:40

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

بر پایه phpBB فارسی | با افتخار به قدرت phpBB
Style by کیوان علوی | keyvan alavi
پشتیبانی شده توسط ایرانسرور
قالب phpBB | محافظت از سایت مقابل هکرها | Host | بکاپ | Backup
phpBB SEO
.